Fachowa pomoc prawna dla każdego w słusznej sprawie

divider
Jesteś tutaj: Kancelaria » Specjalizacja » Prawo rodzinne i opiekuńcze » Rozwody Kraków

Rozwody Kraków

separator

Zamierzasz wnieść pozew o rozwód?

Zastanawiasz się jak przeprowadzić rozwód?

Zostałeś pozwany w sprawie rozwodowej?

Chcesz walczyć o alimenty na dziecko po rozwodzie?

Zastanawiasz się, która kancelaria adwokacka w Krakowie specjalizuje się w rozwodach?

Kancelarie adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk z siedzibą w Krakowie oferują pomoc i zastępstwo prawne w sprawach rozwodowych oraz udzielają w tym zakresie porad prawnych.

Wskazówki dojazdu Zadzwoń do nas Wyślij zapytanie

Jak wynika z badań rozwód jest obecnie obok śmierci współmałżonka jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Sprawy rozwodowe nie należą do łatwych i należy do nich podchodzić z wyczuciem. Przed podjęciem takiej decyzji należy przede wszystkim zastanowić się, czy zostały spełnione ustawowe jego przesłanki, w przeciwnym razie sąd nie orzeknie rozwodu a strona występująca z pozwem do sądu poniesie koszty. Trzeba również zdać sobie sprawę z daleko idących konsekwencji prawnych rozwodu, takich jak: opieka nad małoletnimi dziećmi, alimenty na ich rzecz oraz kwestie wspólnego majątku, dlatego też pomoc doświadczonego adwokata specjalizującego się w rozwodach jest bardzo istotna.

Kiedy i jak przeprowadzić rozwód?

Rozwodu można żądać, jeśli pomiędzy małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Jeśli natomiast rozkład pożycia jest zupełny ale nie ma charakteru trwałego, wówczas możemy złożyć pozew o separację.  Wszelkie sprawy rozwodowe prowadzone są z uwzględnieniem tego, czy rozwód ma nastąpić z orzekaniem o winie bądź bez, a to z kolei będzie miało konsekwencje w przyszłości.

W trakcie rozprawy rozwodowej sąd ustala:

  • rozwód z orzeczeniem o winie,
  • rozwód bez orzekania o winie,
  • alimenty po rozwodzie,
  • kontakty z dziećmi po rozwodzie,
  • władzę rodzicielską nad małoletnimi dziećmi,
  • podział majątku.

Niestety często małżonkowie odwiedzają kancelarie adwokackie zbyt późno, np. na etapie postępowania apelacyjnego, czy już po prawomocności wyroku, gdzie niewiele już można zdziałać. Jeżeli więc decyzja o rozwodzie jest już podjęta, warto się do niego odpowiednio przygotować. Nasza kancelaria adwokacka z Krakowa oferuje kompleksową pomoc w tym zakresie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę z faktu, iż w przypadku orzeczenia o wyłącznej winie jednego z małżonków drugi małżonek, który nie został uznany za wyłącznie winnego może żądać alimentów, które nie są ograniczone w czasie. Tak daleko idące konsekwencje finansowe powodują, że aby zminimalizować ryzyko niekorzystnego rozstrzygnięcia ( oczywiście w granicach możliwości dowodowych) konsultacja z adwokatem i porada prawna jest wręcz wskazana.

Prowadzimy sprawy rodzinne wszelkiego typu m.in.: sprawy rozwodowe, sprawy o separacje, sprawy o podział majątku, ustalenie kontaktów z dziećmi itp. . W imieniu klienta przygotowujemy m.in.: pozew rozwodowy, a także pomagamy uzyskać alimenty na dzieci. Staramy się, aby emocje, które towarzyszą stronie zminimalizowane były do niezbędnego minimum, zważywszy na długość postępowań przed sądem.

Prowadzimy sprawy rozwodowe w Krakowie oraz w innych miastach, dokładając wszelkich starań, aby został uwzględniony słuszny interes Klienta.

Kancelaria Adwokacka adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk zaprasza do kontaktu i spotkania w siedzibie kancelarii, Kraków, ul. Dietla 7/2.


separator