Alimenty

Nie wiesz jak napisać pozew alimentacyjny?
Chcesz złożyć wniosek o alimenty?
Chcesz uzyskać alimenty na dziecko?
Nie wiesz jak starać się o alimenty na dziecko?
Chcesz obniżyć alimenty na dziecko?
Szukasz: „adwokat alimenty Kraków”, poszukując sprawdzonego prawnika, który pomoże Ci wygrać sprawę?

Jeżeli na którekolwiek z wyżej wymienionych pytań odpowiedzieliście twierdząco – dobrze trafiliście.

Obowiązek alimentacyjny

Obowiązek alimentacyjny to nic innego jak konieczność dostarczenia niezbędnych środków utrzymania, a także w miarę konieczności także środków wychowawczych. Przepisy prawa alimentacyjnego nie precyzują jednak, w jakiej postaci mają być spełnione świadczenia alimentacyjne. Mogą to być więc zarówno pieniądze jak i inne rzeczy materialne. Adwokat do spraw alimentacyjnych ułatwi nam zdobycie środków niezbędnych do życia, które nam się należą zgodnie z przepisami prawa. Dzięki pomocy doświadczonego prawnika, możemy ubiegać się nie tylko o alimenty na dziecko, ale także o alimenty na byłą żonę.

Prawo alimentacyjne

Prawo alimentacyjne jasno definiuje co wchodzi w jego zakres. Sam proces może być jednak długotrwały i męczący, a dla wielu osób także krępujący.

Postępowanie alimentacyjne w zależności od tego, czy chodzi o alimenty na dziecko, czy też przedmiotem powództwa ma być obniżenie alimentów lub też orzeczenie alimentów na rzecz rodziców wymagają innego podejścia i skupienia się na innych kluczowych kwestiach. Każda sprawa z tej dziedziny prawa rodzinnego wymaga osobnego i indywidualnego podejścia. Wniosek o alimenty musi być bowiem poparty odpowiednią argumentacja prawną. Jest to proces żmudny, który tylko dobry adwokat od alimentów jest w stanie zakończyć na naszą korzyść w możliwie najkrótszym czasie.

Kancelaria Adwokacka mieści się na ul. Ariańskiej 18/7 Krakowie. Oferujemy kompleksową pomoc w sprawach o alimenty na dziecko, na żonę czy też na rodzica. Udzielamy porad prawnych i reprezentujemy klientów na każdym etapie postępowania sądowego.

Wysokość alimentów

Wysokość alimentów na dzieci, czy też inną osobę jest ustalana w postępowaniu sądowym, dlatego niekiedy tylko adwokat ds. alimentów może nam pomóc. Wysokość alimentów nie jest stała i może ulec zmianie. Z pomocą doświadczonego adwokata ds. rodzinnych możecie się starać o:

Pomoc profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata i uzyskanie porady prawnej pozwala na obiektywną ocenę sytuacji i złożenie właściwie sformowanego pozwu, przy czym rolą adwokata jest także prawidłowe zredagowanie wniosku o zabezpieczenie, co pozwoli stronie na otrzymywanie środków bądź też wstrzymanie świadczenia na czas toczącego się postępowania. Tak więc adwokat ds. Prawa rodzinnego min.:

  • Przygotowuje pozew o alimenty,
  • Będzie reprezentował Nas w sądzie,
  • Ustala wysokość alimentów.
pin

Siedziba główna:
ul. Ariańska 18/7
31-505 Kraków

sprawdź na mapie
sent

Dane kontaktowe:

Adw. Marcin Czekaj
tel: +48 608 474 523
e-mail: m.czekaj@cswadwokaci.pl

Adw. Paulina Wilk
tel: +48 505 966 861
e-mail: p.wilk@cswadwokaci.pl