Fachowa pomoc prawna dla każdego w słusznej sprawie

divider

Kiedy potrzebny jest adwokat od rozwodów?

separator

Kiedy potrzebny jest adwokat od rozwodów?

/ 0 Comments /

Adwokat od rozwodów pozwoli szybko i skutecznie zakończyć sprawę o rozwiązanie pożycia małżeńskiego. Często jednak okazuje się, że korzystamy z jego pomocy dopiero w momencie, gdy postępowanie jest w toku i nie idzie ono po naszej myśli. „Adwokat rozwód Kraków” to obecnie jedna z najpopularniejszych fraz jakie wpisujemy w wyszukiwarce, w momencie gdy szukamy prawnika. Dlaczego potrzebny jest nam adwokat od rozwodów i kiedy warto skorzystać z jego pomocy? Kiedy i jak przeprowadzić rozwód bez adwokata?

Dobry adwokat od rozwodów przyśpieszy postępowanie

Jeżeli małżonkowie decydują się na rozwód, często chcą by sprawa zakończyła się jak najszybciej. Nic w tym dziwnego, ponieważ angażuje ona wiele energii. Jest też częstą przyczyną stresu. Chcemy zamknąć „stary” rozdział naszego życia i rozpocząć „nowy”. Nie będzie to jednak możliwe, gdy nie zamkniemy przeszłości. Rozwód dla wielu osób jest porażką życiową, dlatego równie często zwlekamy z podjęciem tej ostatecznej decyzji, tym bardziej gdy w grę wchodzą małoletnie dzieci. Wielu małżonków odwleka odkłada więc pozew rozwodowy do czasu, gdy osiągną one pełnoletność. A wtedy może być już za późno. Zaczynamy zdawać sobie sprawę, że zmarnowaliśmy wiele lat naszego życia z niewłaściwą osobą, lub osobą, która stosuje wobec nas przemoc emocjonalną, finansową i psychiczną. Rozwiązanie małżeństwa jest punktem wyjścia. Czasem jednak warto zdecydować się na ten krok jak najszybciej, by uniknąć bólu z nim związanego. Dobry adwokat od rozwodów jest w stanie przyśpieszyć postępowanie. Napisze za nas pozew rozwodowy. Powie jakie dowody zebrać, jakie osoby powołać na świadków, a przede wszystkim będzie reprezentować nas w sądzie. Prawnik od rozwodów sprawi, że rozprawa zostanie wyznaczona na bliższy termin, ponieważ dopilnuje on, by nie doszło do pojawienia się braków formalnych.

Adwokat od rozwodów będzie reprezentować nas w sądzie

Prawnik od rozwodów będzie naszym pełnomocnikiem w sprawie rozwodowej, co oznacza, że nie będziemy musieli się prawdopodobnie pojawiać na rozprawach za wyjątkiem osobistego przesłuchania. W pozostałym zakresie to on będzie stawiać się na rozprawach, przesłuchać świadków i składać wnioski. W przypadku trudnych rozwodów, czyli takich gdzie w małżeństwie dochodziło do przemocy, takie rozwiązanie może być dla nas najlepsze. Spotkanie z byłym partnerem może być bowiem dla nas stresujące, a można tego uniknąć.

Adwokat od rozwodów w czasach pandemii

Obecnie przyszło nam funkcjonować w czasach, gdy sądy musiały dostosować się do trudnej sytuacji. Przez długi czas były także nieczynne, co sprawiło, że wiele spraw rozwodowych przeciągnęło się w czasie. Składanie dokumentów i wniosków również zostało utrudnione, ponieważ obecnie nie sposób wejść na teren budynku bez wcześniej umówionego spotkania. Jeżeli więc nie mamy dostatecznej wiedzy z zakresu prawa rozwodowego, adwokat od rozwodów będzie najlepszym wyborem. Pamiętajmy, że doświadczony prawnik często reprezentuje kilku klientów i równie często bywa na rozprawach, co także ułatwia mu składanie wniosków i dokumentów w zamkniętym lub częściowo zamkniętym sądzie. Pandemia dodatkowo zwiększyła ilość rozwodów w naszym kraju. Chcemy jak najszybciej zakończyć związek i wejść w nowe życie z czystą kartą.

Kiedy i jak przeprowadzić rozwód bez adwokata?

Posiadanie adwokata w sprawie o rozwód nie jest koniecznością, szczególnie w sytuacji, gdy rozwiązanie małżeństwa ma odbyć się za porozumieniem stron, lub zgromadzone dowody pozwalają nam z dużym prawdopodobieństwem wygrać sprawę. W takich sytuacjach często wystarczy złożyć pozew o rozwód i dopilnować by uzupełnić wszystkie braki formalne. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od łatwości sprawy, rozwód angażuje nas emocjonalnie. Warto wówczas mieć przy sobie kogoś, kto udzieli nam odpowiedniego wsparcia i zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa. Adwokat od rozwodów nie będzie nas oceniać. Jego rolą jest wyłącznie to, by nam pomóc.

To, czy zdecydują się Państwo na pomoc adwokata w sprawie o rozwód zależy tylko i wyłącznie od Państwa. Kancelaria adwokacka adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk z siedzibą w Krakowie oferują pomoc i reprezentowanie klienta w sprawach rozwodowych oraz udziela w tym zakresie porad prawnych. Rozwody Kraków to nasza specjalność. Zapraszamy do kontaktu.

separator

separator