Adwokat Rozwód Kraków

- Zamierzasz wnieść pozew o rozwód?
- Zastanawiasz się jak przeprowadzić rozwód?
- Zostałeś pozwany w sprawie rozwodowej?
- Chcesz walczyć o alimenty na dziecko po rozwodzie?
- Zastanawiasz się, która kancelaria adwokacka w Krakowie specjalizuje się w rozwodach?
- Adwokat rozwód Kraków - to najczęstsza fraza jaką wpisujesz w Google?
Rozwód Kraków i okolice - z nami sprawa rozwodowa to tylko formalność.

Adwokat rozwód Kraków – taką to właśnie frazę wpisują Państwo, coraz częściej, w wyszukiwarkę poszukując pomocy w tym zakresie. W zatrważającym tempie rośnie liczba spraw rozwodowych, w tym rozwodów z orzekaniem o winie. Szacuje się obecnie, że nawet co trzecie małżeństwo się rozpada, stąd też tak często poszukiwany jest dobry adwokat do rozwodów.

Adwokat rozwód Kraków, czyli dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Jak wynika z badań, rozwód jest obecnie, obok śmierci współmałżonka, jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Sprawy rozwodowe nie są łatwe i należy do nich podchodzić z wyczuciem. Przed podjęciem takiej decyzji należy, przede wszystkim zastanowić się, czy zostały spełnione ustawowe jego przesłanki, w przeciwnym razie sąd nie orzeknie rozwodu, a strona występująca z pozwem poniesie dodatkowe koszty. Trzeba również zdać sobie sprawę z jego daleko idących konsekwencji prawnych, które pomoże rozwiązać nam adwokat od rozwodów, takich jak: opieka nad małoletnimi dziećmi, alimenty na ich rzecz oraz podział majątku. Te ostatnie potrafią przeciągać się latami, stąd też dobry prawnik i jego pomoc w tym zakresie jest bardzo istotna.

Kiedy i jak przeprowadzić rozwód?

Nasza Kancelaria Adwokacka ma wieloletnie doświadczenie we wszystkich sprawach związanych z rozwiązaniem związku małżeńskiego. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie postępowania, od napisania pozwu, poprzez reprezentowanie go w sądzie. Dobry adwokat od rozwodów pomoże Państwu uzyskać korzystne rozstrzygnięcie sprawy, w tym:

Pamiętajmy także, że rozwód negatywnie wpływa na dzieci, dlatego pomoc adwokata do spraw rozwodowych może być konieczna. Czasem nie warto jednak zwlekać z rozwodem.

Kancelarie adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk z siedzibą w Krakowie oferują pomoc i reprezentowanie klienta w sprawach rozwodowych oraz udzielają w tym zakresie porad prawnych. Sprawy rozwodowe to nasza specjalność.
Jeżeli więc szukasz "adwokat rozwód Kraków":

Rozwód Kraków i okolice

Rozwodu można żądać, jeśli pomiędzy małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Jeśli natomiast rozkład pożycia jest zupełny, ale nie ma charakteru trwałego, wówczas możemy złożyć pozew o separację. Wszelkie sprawy rozwodowe prowadzimy z uwzględnieniem tego, czy rozwód ma nastąpić z orzekaniem o winie bądź bez, a to z kolei będzie miało konsekwencje w przyszłości.

Ile trwa sprawa rozwodowa?

Niestety często małżonkowie odwiedzają kancelarie adwokackie zbyt późno, np. na etapie postępowania apelacyjnego, czy już po prawomocności wyroku, gdzie niewiele już można zdziałać. Jeżeli więc decyzja o rozwodzie jest już podjęta, warto się do niego odpowiednio przygotować. Postępowanie rozwodowe może trwać kilka lat, w szczególności, jeżeli staramy się o rozwód z orzeczeniem o winie. Nasza kancelaria adwokacka z Krakowa oferuje kompleksową pomoc prawną w tym zakresie. Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, iż w przypadku orzeczenia o wyłącznej winie jednego z małżonków drugi z nich, który nie został uznany za wyłącznie winnego, może żądać alimentów, które nie są ograniczone w czasie. Tak daleko idące konsekwencje finansowe powodują to, że aby zminimalizować ryzyko niekorzystnego rozstrzygnięcia (oczywiście w granicach możliwości dowodowych) konsultacja z adwokatem ds. rozwodowych i porada prawna w tym zakresie jest wskazana.

Prowadzimy sprawy rodzinne wszelkiego typu m.in.: sprawy rozwodowe, sprawy o separacje, sprawy o podział majątku, ustalenie kontaktów z dziećmi itp. W imieniu klienta przygotujemy m.in.: pozew rozwodowy, a także pomagamy uzyskać alimenty na dzieci. Staramy się, aby emocje, które towarzyszą stronie zminimalizowane były do niezbędnego minimum, zważywszy na długość postępowań przed sądem. Adwokat rozwód Kraków to kompleksowa pomoc dla mieszkańców Krakowa i okolic.
Prowadzimy sprawy rozwodowe w Krakowie oraz w innych miastach, dokładając wszelkich starań, aby został uwzględniony słuszny interes Klienta.

Kilka pytań do adwokata od rozwodów

Jak napisać pozew o rozwód?

Pozew rozwodowy musi mieć formę pisemną. O tym, co dokładnie powinien zawierać przeczytają Państwo na naszym blogu, we wpisie: Co powinien zawierać pozew rozwodowy?

Ile kosztuje adwokat od rozwodów?

Cennik adwokacki związany ze świadczonymi przez kancelarie adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk usługami, czy też poradami prawnymi jest ustalony indywidualnie z każdym klientem. Wysokość wynagrodzenia zależy od szeregu czynników takich jak: rodzaj sprawy, zakres jej skomplikowania, czasu trwania współpracy czy etapu na jakim dana sprawa się znajduje.

Jak długo trwa rozwód?

Jeżeli staramy się o rozwód bez orzekania o winie rozwód możemy uzyskać już na pierwszej rozprawie. Praktyka jednak pokazuje, że zazwyczaj oprócz rozwodu pozostają inne sporne kwestie takie jak: podział majątku czy alimenty na dzieci. Te z kolei zazwyczaj uzgadniane są na kolejnych rozprawach. Zazwyczaj jednak musimy liczyć się z tym, że od momentu złożenia pozwu rozwodowego do rozprawy na której zostaje ogłoszony rozwód minie ok. pół roku.

Jak wygląda rozprawa rozwodowa?

Zazwyczaj rozprawa rozwodowa odbywa się bez udziału publiczności i przy drzwiach zamkniętych, chyba że strony żądają jawnego rozpatrzenia sprawy.

Dlaczego adwokat od rozwodów jest wskazany?

Adwokat rozwód Kraków - to nie tylko fraza, to zobowiązanie, że ktoś poprowadzi naszą sprawę od początku do końca i będzie reprezentować nas na każdym etapie postępowania.

Ile kosztuje rozwód?

Stała opłata sądowa w sprawie o rozwód wynosi 600 zł. Jeżeli staramy się o rozwód bez orzekania o winie i taki uzyskamy wówczas sąd z Urzędu zwraca 300 zł, zaś strona pozwana zobowiązana jest zwrócić powodowi 150 zł. Tak więc łączny koszt rozwodu wynosi dla każdej ze stron po 150 zł.

Dlaczego "adwokat rozwód Kraków" to jedna z naczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarce?

Z roku na rok rośnie liczba rozwodów. Coraz więcej mówi się o przemocy i prawach Kobiet. Rozwód przestał być tematem tabu, acz nadal wiele osób nie wie jak się do niego przygotować, stąd też często poszukują adwokata od rozwodów, który rzetelnie poprowadzi ich sprawę i podpowie, jakie dowody należy zebrać, aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie.

Jak podzielić dziecko po rozwodzie?

Na to pytanie, znajdą Państwo odpowiedź na naszym blogu. Podział i opieka nad dzieckiem po rozwodzie nie jest sprawą łatwą, szczególnie jeżeli ex małżonkowie są skonfliktowani.

Co dla Nas znaczy określenie "Adwokat Rozwód Kraków"?

Określenie "Adwokat rozwód Kraków" to zobowiązanie, że Państwa sprawę przeprowadzimy z rzetelnością, a także w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią w celu ustalenia szczegółów Państwa sprawy.

pin

Siedziba główna:
ul. Ariańska 18/7
31-505 Kraków

sprawdź na mapie
sent

Dane kontaktowe:

Adw. Marcin Czekaj
tel: +48 608 474 523
e-mail: m.czekaj@cswadwokaci.pl

Adw. Paulina Wilk
tel: +48 505 966 861
e-mail: p.wilk@cswadwokaci.pl