Służebność drogi

Jeżeli dana nieruchomość nie posiada dostępu do drogi publicznej, wówczas jej właścicielowi przysługuje prawo do tego by ustanowić służebność drogi, która to obejmuje m.in.:

  • służebność przejazdu,
  • służebność przejścia,
  • służebność przesyłu,
  • służebność przepędu zwierząt.

Adwokat służebność drogi koniecznej – sprawdź jak możemy Ci pomóc

Służebność drogi koniecznej można uzyskać podpisując z właścicielem sąsiadującej nieruchomości umowę, aczkolwiek często zdarza się, że sąsiedzi są ze sobą skonfliktowani. W takiej sytuacji służebność drogi koniecznej pomaga uzyskać dobry adwokat, który będzie reprezentować nas w sądzie. Nierzadko bowiem zdarza się, że sprawy tego typu bywają trudne z uwagi na waśnie między stronami. Służebność drogi koniecznej można także nabyć poprzez zasiedzenie.

Należy pamiętać, że roszczenie o ustanowienie służebności drogi koniecznej nie ulega przedawnieniu.

Kancelarie Adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk zapraszają do kontaktu i spotkania w siedzibie kancelarii, Kraków, ul. Ariańska 18/7.

Adwokat ds. ustanowienia służebności drogi

Dobry adwokat pomoże nam ustanowić służebność drogi koniecznej. Nasza kancelaria adwokacka z siedzibą w Krakowie świadczy pomoc prawną w zakresie prawa cywilnego i rzeczowego. Prowadzimy sprawy takie jak ustanowienie służebności drogi koniecznej na terenie województwa małopolskiego.

Więcej na temat zasiedzenia i służebności drogi koniecznej:

pin

Siedziba główna:
ul. Ariańska 18/7
31-505 Kraków

sprawdź na mapie
sent

Dane kontaktowe:

Adw. Marcin Czekaj
tel: +48 608 474 523
e-mail: m.czekaj@cswadwokaci.pl

Adw. Paulina Wilk
tel: +48 505 966 861
e-mail: p.wilk@cswadwokaci.pl