Prawo spadkowe

Szukasz w wyszukiwarce adwokat sprawy spadkowe?
Chcesz sporządzić testament i potrzebujesz konsultacji z adwokatem?
Walczysz o uzyskanie zachowku?
Potrzebujesz porady prawnej z zakresu prawa spadkowego?
Prawnik prawo spadkowe odpowie na Twoje pytania dotyczące nabycia spadku.

Adwokat do spraw prawa spadkowego pomoże na każdym etapie postępowania sądowego. Doradzi jak prawidłowo sporządzić testament a także udzieli porad prawnych. Kancelaria spadowa Kraków prowadzi następujące sprawy z zakresu prawa spadkowego

o stwierdzenie nabycia spadku z ustawy

o stwierdzenie nabycia spadku z testamentu

Stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu, zależy w pierwszej kolejności od ważności testamentu. W takim przypadku należy skonsultować się adwokatem zajmującym się sprawami spadkowymi, który pomoże ocenić ważność testamentu a także doradzi dalsze działanie. Przy dziedziczeniu z testamentu trzeba się także liczyć z możliwością dochodzenia przez osoby nie objęte w testamencie zachowku. Konsultacja z adwokatem w tym zakresie i spotkanie w siedzibie kancelarii adwokackiej jest wskazana.

o zachowek

Adwokaci prowadzący sprawy spadkowe zajmują się także sprawami związanymi z uzyskaniem przez klientów zachowku. Pomagamy rzetelnie obliczyć jego wartość z uwzględnieniem obowiązujących w tym przedmiocie przepisów a następnie reprezentujemy klientów przed sądem.

postępowania o stwierdzenie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia i wydziedziczenie

dochodzenie roszczeń z tytułu zapisu i polecenia

o dział spadku

Dział spadku może zostać dokonany przed sądem polubownym, w postępowaniu mediacyjnym, w postępowaniu nieprocesowym bądź w drodze umowy. Dział spadku przed sądem polubownym czy w postępowaniu mediacyjnym należy do rzadkości, dlatego najczęściej mamy do czynienia z działem spadku przed sądem. Jeśli spadkobiercy są w stanie się porozumieć co do wszystkich części spadku najszybszą drogą działu spadku jest zawarcie stosownej umowy, jednakże musi być w tym przypadku zgodność wszystkich spadkobierców.

pomoc w zakresie zabezpieczenie spadku

kancelaria spadkowa zajmuje się także prowadzeniem postępowań w przedmiocie zmiany postanowienia o stwierdzeniu nabyciu spadku

Kancelaria spadkowa adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk zaprasza do kontaktu i spotkania w siedzibie kancelarii, Kraków, ul. Dietla 7/2.

Dobry adwokat Kraków – prawo spadkowe

Kancelaria adwokacka reprezentuje klientów na każdym etapie postępowania spadkowego. W momencie otwarcia spadku spadkobiercy mają możliwość przyjęcia spadku wprost, z dobrodziejstwem inwentarza albo odrzucenia spadku. Należy się skonsultować z adwokatem, w celu przyjęcia najlepszego rozwiązania, dostosowanego do istniejącej sytuacji zarówno faktycznej jak i prawnej.

Prawo spadkowe – doradztwo

Kancelaria spadkowa doradzi w ramach porady prawnej najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę stan faktyczny, tak aby uchronić klientów przed dziedziczeniem ewentualnych długów spadkowych. Zdarza się bowiem, że spadkodawca pozostawia jedynie długi, a powołanymi do spadku są osoby z dalszej rodziny, nie mające żadnej wiedzy o stanie majątku spadkodawcy, zatem w celu zabezpieczenia interesów klientów adwokat (sprawy spadkowe) z pewnością Państwu pomoże, tym bardziej iż kodeks cywilny przewiduje termin zawity , w ciągu którego należy podjąć decyzję o formie przyjęcia spadku bądź jego odrzuceniu, w przeciwnym razie spadkobierca dziedziczy wprost, czyli zarówno aktywa jak i długi.

Podział spadku

Po ustaleniu kręgu spadkobierców można dokonać działu spadku. Kancelaria spadkowa Kraków prowadzi sprawy o podział spadku, który może nastąpić zarówno w drodze umowy pomiędzy spadkobiercami. Często jednak brak zgody wszystkich spadkobierców na polubowne dokonanie podziału spadku sprawia, że rozstrzygnięcia takiego musi dokonać sąd. Adwokat do spraw prawa  spadkowego reprezentuje klientów zarówno przed sądem, jak również pomaga w przygotowaniu umów o podział spadku. Nasza kancelaria spadkowa udzieli także Państwu porad prawnych z działu prawa spadkowego.

Siedziba główna:
ul. Ariańska 18/7
31-505 Kraków

sprawdź na mapie

Dane kontaktowe:

Adw. Marcin Czekaj
tel: +48 608 474 523
e-mail: m.czekaj@cswadwokaci.pl

Adw. Paulina Wilk
tel: +48 505 966 861
e-mail: p.wilk@cswadwokaci.pl