Fachowa pomoc prawna dla każdego w słusznej sprawie

divider
Jesteś tutaj: Kancelaria » Specjalizacja » Prawo rodzinne » Rozwody

Rozwody

separator

Zamierzasz wnieść sprawę o rozwód?

Zostałeś pozwany w sprawie rozwodowej?

Chcesz walczyć o opiekę nad dziećmi i godziwe alimenty?

Szukasz adwokata lub kancelarii adwokackiej specjalizującej się w rozwodach?

Interesuje Cię uzyskanie porady prawnej dotyczącej kwestii rozwodowych?

Kancelarie adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk z siedzibą w Krakowie oferują pomoc i zastępstwo prawne w sprawach rozwodowych oraz udzielają w tym zakresie porad prawnych.

Wskazówki dojazdu Zadzwoń do nas Wyślij zapytanie

Przed podjęciem decyzji o rozwodzie należy przede wszystkim zastanowić się, czy zostały spełnione ustawowe jego przesłanki, w przeciwnym razie sąd nie orzeknie rozwodu a strona występująca z pozwem do sądu poniesie koszty. Trzeba również zdać sobie sprawę z daleko idących konsekwencji prawnych rozwodu, takich jak: opieka nad małoletnimi dziećmi, alimenty na ich rzecz oraz kwestie wspólnego majątku, dlatego też pomoc doświadczonego adwokata specjalizującego się w rozwodach jest bardzo istotna.

Rozwodu można żądać, jeśli pomiędzy małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Jeśli natomiast rozkład pożycia jest zupełny ale nie ma charakteru trwałego, można żądać orzeczenia separacji.( odesłanie do podstrony o separacji) Przygotowując się do sprawy rozwodowej należy ustalić, czy rozwód ma nastąpić z orzekaniem o winie bądź bez, co z kolei będzie miało konsekwencje na przyszłość, w tym celu wizyta w kancelarii adwokackiej jest wskazana.

Orzekając w sprawie rozwodowej sąd rozstrzyga o:

  • o winie w rozkładzie pożycia
  • o sposobie korzystania z mieszkania
  • o władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi
  • o alimentach na rzecz dzieci
  • o kontaktach z dziećmi
  • możliwy jest także podział majątku

Niestety często zdarza się, iż klienci zwracają się z prośbą o pomoc do adwokata gdy jest już za późno, np. na etapie postępowania apelacyjnego, czy już po prawomocności wyroku, gdzie niewiele już można zdziałać. Dlatego też tak ważnym jest konsultacja z adwokatem w ramach porady prawnej oraz wizyta w kancelarii adwokackiej przed podjęciem decyzji w sprawie o rozwód, ażeby można było odpowiednio klienta przygotować do sprawy i doradzić mu najkorzystniejsze dla niego rozwiązanie, aby uniknąć negatywnych skutków na przyszłość. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę z faktu, iż w przypadku orzeczenia o wyłącznej winie jednego z małżonków drugi małżonek, który nie został uznany za wyłącznie winnego może żądać alimentów, które nie są ograniczone w czasie. Tak daleko idące konsekwencje finansowe powodują, że aby zminimalizować ryzyko niekorzystnego rozstrzygnięcia ( oczywiście w granicach możliwości dowodowych) konsultacja z adwokatem i porada prawna jest wręcz wskazana.

Bardzo ważną kwestią jest także ustalenie które z małżonków przejmie opiekę nad małoletnimi dziećmi, jak będą wyglądały kontakty a także jaka będzie wysokość alimentów. Ustalając kwestie dotyczące małoletnich dzieci trzeba się kierować w pierwszej kolejności ich dobrem, tak aby rozwód rodziców jak najmniej negatywnie wpływał na ich przyszłości, a pomoc adwokata pomaga racjonalnie podchodzić do sprawy.

Podczas prowadzenia spraw rozwodowych, które przeważnie pociągają za sobą wiele emocji, niestety nie tych pozytywnych, a także zważywszy na długość postępowań przed sądem pomoc adwokata jest zatem niezbędna jak również osobista wizyta w kancelarii adwokackiej
w Krakowie.

Kancelarie Adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk zapraszają do kontaktu i spotkania w siedzibie kancelarii, Kraków, ul. Dietla 7/2.


separator