Fachowa pomoc prawna dla każdego w słusznej sprawie

divider
Jesteś tutaj: Kancelaria » Specjalizacja » Prawo rodzinne i opiekuńcze » Rozdzielność majątkowa

Rozdzielność majątkowa

separator

Rozdzielność majątkowa powstaje przede wszystkim wskutek ustania małżeństwa, może też nastąpić w trakcie trwania małżeństwa z powodu:

  • ubezwłasnowolnienia jednego z małżonków,
  • orzeczenia upadłości w stosunku do małżonka,
  • orzeczenia separacji,
  • orzeczenia sądu wprowadzającego rozdzielność na żądanie małżonka lub wierzyciela,
  • wprowadzenie rozdzielności w drodze umowy majątkowej małżeńskiej zawartej w czasie trwania małżeństwa.

Jeśli jeden z małżonków ma uzasadnione obawy co do zachowania drugiego współmałżonka w zakresie finansowym, w szczególności gdy między stronami istnieje faktyczna separacja można wystąpić do sądu z pozwem o ustalenie rozdzielności majątkowej. Jeśli pomiędzy stronami jest zgodność w przedmiocie wprowadzenia rozdzielności majątkowej, aby skrócić czas oczekiwania na rozstrzygnięcie sądu strony mogą udać się do notariusza w celu sporządzenia stosownego aktu notarialnego. W przypadku jednakże braku zgody któregokolwiek ze współmałżonków na wprowadzenie rozdzielności w drodze umowy majątkowej małżeńskiej, jedyną drogą pozostaje sąd, stąd konsultacja z adwokatem jest wskazana.

Adwokaci z kancelarii adwokackich udzielają wszelkich niezbędnych informacji w przedmiocie rozdzielności majątkowej, udzielą porady prawnej a także prowadzą postępowania o orzeczenie rozdzielności majątkowej.

Żyjesz w faktycznej separacji i nie masz żadnego wpływu na finanse?

Chcesz zabezpieczyć swojej interesy majątkowe?

Współmałżonek zataja swoje zobowiązania majątkowe?

Chcesz uzyskać poradę prawną?

Zapraszamy do siedziby naszej kancelarii adwokackiej w Krakowie, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania związane z rozdzielnością majątkową i jej skutkami w ramach porady prawnej a także doradzimy optymalne rozwiązanie.

Wskazówki dojazdu Zadzwoń do nas Wyślij zapytanie


separator