5 stycznia 2021

Kiedy potrzebny jest adwokat od rozwodów?

adwokat od rozwodów Kraków

Adwokat od rozwodów pozwoli szybko i skutecznie zakończyć sprawę o rozwiązanie pożycia małżeńskiego. Często jednak okazuje się, że korzystamy z jego pomocy dopiero w momencie, gdy postępowanie jest w toku i nie idzie ono po naszej myśli. „Adwokat rozwód Kraków” to obecnie jedna z najpopularniejszych fraz jakie wpisujemy w wyszukiwarce, w momencie gdy szukamy prawnika. Dlaczego potrzebny jest nam adwokat od rozwodów i kiedy warto skorzystać z jego pomocy? Kiedy i jak przeprowadzić rozwód bez adwokata?

Dobry adwokat od rozwodów przyśpieszy postępowanie

Jeżeli małżonkowie decydują się na rozwód, często chcą by sprawa zakończyła się jak najszybciej. Nic w tym dziwnego, ponieważ angażuje ona wiele energii. Jest też częstą przyczyną stresu. Chcemy zamknąć „stary” rozdział naszego życia i rozpocząć „nowy”. Nie będzie to jednak możliwe, gdy nie zamkniemy przeszłości. Rozwód dla wielu osób jest porażką życiową, dlatego równie często zwlekamy z podjęciem tej ostatecznej decyzji, tym bardziej gdy w grę wchodzą małoletnie dzieci. Wielu małżonków odwleka odkłada więc pozew rozwodowy do czasu, gdy osiągną one pełnoletność. A wtedy może być już za późno. Zaczynamy zdawać sobie sprawę, że zmarnowaliśmy wiele lat naszego życia z niewłaściwą osobą, lub osobą, która stosuje wobec nas przemoc emocjonalną, finansową i psychiczną. Rozwiązanie małżeństwa jest punktem wyjścia. Czasem jednak warto zdecydować się na ten krok jak najszybciej, by uniknąć bólu z nim związanego. Dobry adwokat od rozwodów jest w stanie przyśpieszyć postępowanie. Napisze za nas pozew rozwodowy. Powie jakie dowody zebrać, jakie osoby powołać na świadków, a przede wszystkim będzie reprezentować nas w sądzie. Prawnik od rozwodów sprawi, że rozprawa zostanie wyznaczona na bliższy termin, ponieważ dopilnuje on, by nie doszło do pojawienia się braków formalnych.

adwokat rozwód Kraków

Adwokat od rozwodów będzie reprezentować nas w sądzie

Prawnik od rozwodów będzie naszym pełnomocnikiem w sprawie rozwodowej, co oznacza, że nie będziemy musieli się prawdopodobnie pojawiać na rozprawach za wyjątkiem osobistego przesłuchania. W pozostałym zakresie to on będzie stawiać się na rozprawach, przesłuchać świadków i składać wnioski. W przypadku trudnych rozwodów, czyli takich gdzie w małżeństwie dochodziło do przemocy, takie rozwiązanie może być dla nas najlepsze. Spotkanie z byłym partnerem może być bowiem dla nas stresujące, a można tego uniknąć.

Adwokat od rozwodów w czasach pandemii

Obecnie przyszło nam funkcjonować w czasach, gdy sądy musiały dostosować się do trudnej sytuacji. Przez długi czas były także nieczynne, co sprawiło, że wiele spraw rozwodowych przeciągnęło się w czasie. Składanie dokumentów i wniosków również zostało utrudnione, ponieważ obecnie nie sposób wejść na teren budynku bez wcześniej umówionego spotkania. Jeżeli więc nie mamy dostatecznej wiedzy z zakresu prawa rozwodowego, adwokat od rozwodów będzie najlepszym wyborem. Pamiętajmy, że doświadczony prawnik często reprezentuje kilku klientów i równie często bywa na rozprawach, co także ułatwia mu składanie wniosków i dokumentów w zamkniętym lub częściowo zamkniętym sądzie. Pandemia dodatkowo zwiększyła ilość rozwodów w naszym kraju. Chcemy jak najszybciej zakończyć związek i wejść w nowe życie z czystą kartą, stąd też adwokat od rozwodów znacząco usprawni proces rozwiązania małżeństwa.

Kiedy i jak przeprowadzić rozwód bez adwokata?

Posiadanie adwokata w sprawie o rozwód nie jest koniecznością, szczególnie w sytuacji, gdy rozwiązanie małżeństwa ma odbyć się za porozumieniem stron, lub zgromadzone dowody pozwalają nam z dużym prawdopodobieństwem wygrać sprawę. W takich sytuacjach często wystarczy złożyć pozew o rozwód i dopilnować by uzupełnić wszystkie braki formalne. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od łatwości sprawy, rozwód angażuje nas emocjonalnie. Warto wówczas mieć przy sobie kogoś, kto udzieli nam odpowiedniego wsparcia i zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa. Adwokat od rozwodów nie będzie nas oceniać. Jego rolą jest wyłącznie to, by nam pomóc.

To, czy zdecydują się Państwo na pomoc adwokata w sprawie o rozwód zależy tylko i wyłącznie od Państwa. Kancelaria adwokacka adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk z siedzibą w Krakowie oferują pomoc i reprezentowanie klienta w sprawach rozwodowych oraz udziela w tym zakresie porad prawnych. Rozwody Kraków to nasza specjalność. Zapraszamy do kontaktu.

Siedziba główna:
ul. Ariańska 18/7
31-505 Kraków

sprawdź na mapie

Dane kontaktowe:

Adw. Marcin Czekaj
tel: +48 608 474 523
e-mail: m.czekaj@cswadwokaci.pl

Adw. Paulina Wilk
tel: +48 505 966 861
e-mail: p.wilk@cswadwokaci.pl