15 czerwca 2023

Jakie są szanse wygrania mojej sprawy?

dobry-adwokat-Kraków

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań w pracy adwokata. Niezależnie, czy jesteśmy oskarżycielami czy obrońcami strony, każdy jest zainteresowany tym, czy ma szansę na to, aby wygrać daną sprawę. Nie ma w tym nic dziwnego, tym bardziej, że nikt nie lubi przegrywać. Jest to bowiem dla nas przykre doświadczenie. W związku z powyższym, dzisiaj odpowiadamy na pytanie jakie są szanse wygrania sprawy?

Pomoc adwokata zwiększa szansę na wygranie sprawy

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem sprawy, mamy do czynienia, pomoc doświadczonego adwokata może być kluczem do wygrania sprawy. Dobry prawnik, zna przepisy, potrafi się w nich poruszać, a także zna niuanse i kruczki prawne, o których osoba bez przygotowania prawniczego może nie mieć pojęcia. Dodatkowo podchodzi on bez emocji do danej spraw, co w przypadku np. spraw rozwodowych może mieć kluczowe znaczenie. Zachowa on spokój nawet w najtrudniejszej dla stron sytuacji. Co istotne, w pewnym sensie może nawet sprowokować oponenta do pokazania swojego prawdziwego oblicza, co ma miejsce w przypadku starania się o rozwód z orzeczeniem o winie, czy w wielu sprawach karnych, lub spadkowych.

Przykład:

Żona złożyła pozew o rozwód z orzeczeniem o winie męża. Ów dokument ten uzasadniała tym, że mąż stosuje wobec niej przemoc psychiczną i ekonomiczną. Na jej nieszczęście nie miała ona żadnych dowodów na poparcie swojego wniosku. Było więc słowo przeciwko słowu. Dodatkowo na jej niekorzyść świadczyło to, że jej mąż był osobą powszechnie szanowaną, co mogło potwierdzić wielu świadków. Dotychczas również nie miał żadnych zatargów z prawem.  Na rozprawie rozwodowej jednak adwokatowi udało się sprowokować małżonka ukazując jego kłamstwa i manipulacje. W efekcie sąd orzekł rozwód z orzeczeniem o winie męża.

Szczerość wobec adwokata

Jeżeli chcemy zwiększyć swoje szanse na wygranie danej sprawy pamiętajmy o tym, że ważna jest 100 procentowa szczerość wobec adwokata, nawet jeżeli mielibyśmy się z nim podzielić najbardziej intymnymi sekretami dotyczącymi danej sprawy. Wiedza ta pozwoli zawczasu ustalić strategię obrony, aby ustrzec się przed niewygodnymi pytaniami na rozprawie sądowej.

Dowody w sprawie

Niezależnie od rodzaju sprawy, jej wygranie może w dużej mierze zależeć od jakości zgromadzonego materiału dowodowego. I tutaj należy wyraźnie podkreślić, że nie liczy się jego ilość, a właśnie jakość. Czasami wystarczy wyłącznie jeden dowód, aby Sąd wydał wyrok na naszą korzyść. Dobry adwokat podpowie nam, jaki materiał dowodowy będzie najskuteczniejszy na poparcie naszych słów.

Argumentacja

Szanse sukcesu na rozprawie zależą w dużej mierze od sposobu przedstawiania argumentów, tak by przekonać sąd o prawdziwości naszych słów. Dobry adwokat pomoże Ci przygotować się dokładnie do rozprawy. Przeanalizuje on naszą sprawę, zbada przepisy prawne, a także pomoże zgromadzić dowody. Nakieruje on nas także w jaki sposób mamy je przedstawiać.

Dobry adwokat będzie gotowy na argumenty drugiej strony, dzięki czemu będzie w stanie skutecznie na nie odpowiadać. Wykaże, że rozumie stanowisko przeciwnika, ale jednocześnie przedstawi mocne kontrargumenty, które podważą jego słowa.

Warto pamiętać, że przedstawianie argumentów przed sądem może być trudne, dlatego warto skonsultować się z doświadczonym prawnikiem, który będzie mógł doradzić i pomóc w skutecznym przedstawieniu twojej sprawy. Jego wiedza i doświadczenie mogą zwiększyć szanse na wygranie naszej sprawy.

pin

Siedziba główna:
ul. Ariańska 18/7
31-505 Kraków

sprawdź na mapie
sent

Dane kontaktowe:

Adw. Marcin Czekaj
tel: +48 608 474 523
e-mail: m.czekaj@cswadwokaci.pl

Adw. Paulina Wilk
tel: +48 505 966 861
e-mail: p.wilk@cswadwokaci.pl