7 listopada 2022

Profesjonalna kancelaria adwokacka, czyli jaka?

Profesjonalna-kancelaria-adwokacka

Wiele osób, niezależnie od wieku, chociaż raz w życiu będzie musiało skorzystać z pomocy adwokata. Niekoniecznie będzie on ich reprezentować w sądzie, ale może udzielić porad prawnych, które pozwolą na uniknięcie problemów, mogących nieść daleko idące konsekwencje. Niezależnie od tego, czy będzie to adwokat od rozwodów, czy też spraw spadkowych, warto wiedzieć, jak wybrać godną zaufania kancelarię adwokacką, która to zagwarantuje nam najwyższą jakość świadczonych usług? Czym powinniśmy się kierować przy jej wyborze?

Profesjonalna kancelaria adwokacka

Jeżeli mamy problem natury prawnej, czy też poszukujemy skutecznego adwokata od rozwodów, zazwyczaj staramy się wybrać taką kancelarię, która zagwarantuje nam najwyższy poziom świadczonych usług. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o dużą rozpiętość specjalizacji. Adwokat od wszystkiego, to tak naprawdę adwokat od niczego. Na profesjonalizm świadczonych usług w ogromnym stopniu wpływa bowiem doświadczenie prawników, a tego nie zdobędą w sytuacji, gdy będą chcieli złapać wiele srok z jeden ogon. Co innego w sytuacji, gdy jedna kancelaria adwokacka zrzesza kilku różnych adwokatów, specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Prawo rodzinne czy prawa spadkowe są ze sobą powiązane, aczkolwiek już prawo gospodarcze niekoniecznie do nich pasuje i wymaga zupełnie innego doświadczenia. Większy staż pracy, w danej dziedzinie, przekłada się na lepszą obsługę klienta, liczbę wygranych spraw, a to z kolei zwiększa wiarygodność samej kancelarii. Pamiętajmy również o tym, że przepisy prawa nieustannie ulegają nowelizacji, co również nie jest bez znaczenia.

Profesjonalna kancelaria adwokacka może poszczycić się poważaniem i szacunkiem w branży. Jest znana nie tylko wśród klientów, którzy niejednokrotnie wystawiają jej pozytywne rekomendacje, ale również wśród innych prawników, również rekomendujących jej usługi.

Kultura osobista adwokata i indywidualne podejście do klienta

Profesjonalną kancelarię adwokacką można rozpoznać także po wysokiej kulturze osobistej jej pracowników. Bez względu na powód wizyty, każdy klient winien być traktowany z szacunkiem, nawet gdy jemu owej kultury brakuje. Dobry adwokat nigdy nie ocenia postępowania swoich klientów, co najwyżej może doradzić, jakie działania można podjąć, by móc wygrać daną sprawę, w sposób zgodny z prawem.

Profesjonalna kancelaria adwokacka to również ta, która w sposób indywidualny podchodzi do każdej sprawy, a pracujący w niej prawnicy są maksymalnie zaangażowani w wykonywane przez siebie obowiązki. Cierpliwie tłumaczą klientom nawet najbardziej zawiłe przepisy prawne i zawsze doprowadzają każdą sprawę do końca. Nie boją się również powiedzieć wprost, że danej sprawy nie da się wygrać w legalny sposób, lub też, że należy poczekać z przekazaniem jej do sądu, do czasu zebrania odpowiedniego materiału dowodowego, co ma szczególne znaczenie w przypadku spraw rodzinnych i orzekania rozwodu z winy jednej ze strony.

Czy profesjonalna kancelaria adwokacka musi być droga, czyli ile kosztuje adwokat?

Każda kancelaria adwokacka posiada swój indywidualny cennik, który może się bardzo różnić w zależności m.in. od zakresu świadczonych usług, miejsca prowadzenia sprawy czy jej renomy. Należy w tym miejscu jednak wyraźnie podkreślić, że chcąc zostać obsłużonym na wysokim poziomie, trzeba liczyć się z nieco wyższymi stawkami, co nie oznacza, że musi być drogo. Czasami to, co się wydaje się „tanie” w ogólnym rozrachunku, może okazać się „drogie”, z uwagi np. na przeciąganie sprawy. Dobry adwokat jest w stanie np. uzyskać rozwód już na pierwszej rozprawie.

Prawo potrafi być skomplikowane, szczególnie dla osób, które dotąd nie miały z nim nic wspólnego, lub też mają inną profesję. Właśnie dlatego, wybór profesjonalnej kancelarii adwokackiej jest tak ważny.

Siedziba główna:
ul. Ariańska 18/7
31-505 Kraków

sprawdź na mapie

Dane kontaktowe:

Adw. Marcin Czekaj
tel: +48 608 474 523
e-mail: m.czekaj@cswadwokaci.pl

Adw. Paulina Wilk
tel: +48 505 966 861
e-mail: p.wilk@cswadwokaci.pl