Fachowa pomoc prawna dla każdego w słusznej sprawie

divider
Jesteś tutaj: Kancelaria » Specjalizacja » Prawo cywilne » Prawo spadkowe

Prawo spadkowe

separator

Szukasz adwokata zajmującego się sprawami spadkowymi?

Chcesz sporządzić testament i potrzebujesz konsultacji z adwokatem?

Walczysz o uzyskanie zachowku?

Potrzebujesz porady prawnej z zakresu prawa spadkowego?

Kancelarie adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk z siedzibą w Krakowie, ul. Dietla 7/2 specjalizują się w sprawach spadkowych.

Wskazówki dojazdu Zadzwoń do nas Wyślij zapytanie

Adwokaci zajmujący się sprawami spadkowymi pomagają na każdym etapie postępowania sądowego, doradzają także jak sporządzić prawidłowy testament, udzielają porad prawnych. Kancelarie adwokackie prowadzą następujące sprawy z zakresu prawa spadkowego:

o stwierdzenie nabycia spadku z ustawy
o stwierdzenie nabycia spadku z testamentu

Stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu, zależy w pierwszej kolejności od ważności testamentu. W takim przypadku należy skonsultować się adwokatem zajmującym się sprawami spadkowymi, który pomoże ocenić ważność testamentu a także doradzi dalsze działanie. Przy dziedziczeniu z testamentu trzeba się także liczyć z możliwością dochodzenia przez osoby nie objęte w testamencie zachowku. Konsultacja z adwokatem w tym zakresie i spotkanie w siedzibie kancelarii adwokackiej jest wskazana.

o zachowek

Adwokaci prowadzący sprawy spadkowe zajmują się także sprawami związanymi z uzyskaniem przez klientów zachowku. Pomagamy rzetelnie obliczyć jego wartość z uwzględnieniem obowiązujących w tym przedmiocie przepisów a następnie reprezentujemy klientów przed sądem.

postępowania o stwierdzenie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia i wydziedziczenie
dochodzenie roszczeń z tytułu zapisu i polecenia
o dział spadku

Dział spadku może zostać dokonany przed sądem polubownym, w postępowaniu mediacyjnym, w postępowaniu nieprocesowym bądź w drodze umowy. Dział spadku przed sądem polubownym czy w postępowaniu mediacyjnym należy do rzadkości, dlatego najczęściej mamy do czynienia z działem spadku przed sądem. Jeśli spadkobiercy są w stanie się porozumieć co do wszystkich części spadku najszybszą drogą działu spadku jest zawarcie stosownej umowy, jednakże musi być w tym przypadku zgodność wszystkich spadkobierców.

pomoc w zakresie zabezpieczenie spadku
kancelarie zajmują się także prowadzeniem postępowań w przedmiocie zmiany postanowienia o stwierdzeniu nabyciu spadku

Spadek – reprezentacja przez adwokata

Kancelarie adwokackie reprezentują klientów na każdym etapie postępowania spadkowego. W momencie otwarcia spadku spadkobiercy mają możliwość przyjęcia spadku wprost, z dobrodziejstwem inwentarza albo odrzucenia spadku. Należy się skonsultować z adwokatem, w celu przyjęcia najlepszego rozwiązania, dostosowanego do istniejącej sytuacji zarówno faktycznej jak i prawnej.

Prawo spadkowe – doradztwo

Kancelarie adwokackie zajmujące się sprawami spadkowymi doradzą w ramach porady prawnej najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę stan faktyczny, tak ażeby uchronić klientów przed dziedziczeniem ewentualnych długów spadkowych. Zdarza się bowiem, że spadkodawca pozostawia jedynie długi a powołanymi do spadku są osoby z dalszej rodziny, nie mające żadnej wiedzy o stanie majątku spadkodawcy, zatem w celu zabezpieczenia interesów klientów konsultacja z adwokatem specjalizującym się w sprawach spadkowych jest wskazana, tym bardziej iż kodeks cywilny przewiduje termin zawity , w ciągu którego należy podjąć decyzję o formie przyjęcia spadku bądź jego odrzuceniu, w przeciwnym razie spadkobierca dziedziczy wprost, czyli zarówno aktywa jak i długi.

Podział spadku

Po ustaleniu kręgu spadkobierców można dokonać działu spadku. Kancelarie adwokackie prowadzą sprawy o dział spadku, który może nastąpić zarówno w drodze umowy pomiędzy spadkobiercami, jeśli jednak brak zgody wszystkich spadkobierców na polubowne dokonanie działu spadku należy wystąpić o dział spadku do sądu. Adwokaci zajmujący się prawem spadkowym reprezentują klientów zarówno przed sądem spadku, jak również pomagają w przygotowaniu umów o dział spadku, udzielają porad prawnych.

Kancelarie Adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk zapraszają do kontaktu i spotkania w siedzibie kancelarii, Kraków, ul. Dietla 7/2.


separator