Zasiedzenie służebności drogi koniecznej

Zasiedzenie służebności drogi koniecznej jest to temat, który od dawna budzi wiele kontrowersji. Jest dość skomplikowany i niejednoznaczny, ponieważ istnieje wiele przesłanek, które utrudniają rozumienie przepisów. Dlatego sprawy o zasiedzenie służebności drogi koniecznej lepiej zlecić doświadczonemu adwokatowi.

Kiedy zasiedzenie służebności drogi koniecznej jest możliwe?

Zgodnie z art.. 292 Kodeksu cywilnego służebność może zostać nabyta przez zasiedzenie tylko w przypadku, gdy polega na korzystaniu z widocznego i trwałego urządzenia. Do nabycia służebności przez zasiedzenie stosuje się odpowiednio przepisy o nabyciu własności nieruchomości przez zasiedzenie. W takim wypadku zasiedzenie służebności drogi koniecznej jest możliwe tylko w sytuacji, gdy została ona w specjalny sposób przystosowana do korzystania z niej, np. przy pomocy żwiru.

W praktyce często bywa tak, że droga po prostu jest. Korzysta się z niej na co dzień. Widać ślady kół, a tym samym po wielu latach użytkowania utwardza się sama. Jak więc udowodnić faktyczne użytkowanie i zasiedzenie drogi koniecznej? Z pomocą przychodzą adwokaci Kraków z kancelarii CSW Adwokaci.

Więcej o postępowaniach dot. zasiedzenia dogi możecie Państwo przeczytać na naszym blogu – zasiedzenie drogi gminnej.

Kancelarie Adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk zapraszają do kontaktu i spotkania w siedzibie kancelarii, Kraków, ul. Ariańska 18/7,

Adwokat zasiedzenie służebności drogi koniecznej

Nierzadko, aby móc starać się o zasiedzenie służebności drogi koniecznej trzeba skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata. Zasiedzenie służebności drogi koniecznej to postępowanie, które nie tylko jest zawiłe, niejednorodna jest bowiem postawa Sądów. Ze względu na temat nasi adwokaci dokładnie sprawdzają sytuację faktyczną nieruchomości oraz znajdują przesłanki, które umożliwiają postawienie żądania. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw pozwala nam pomagać Państwu na każdym etapie postępowania o zasiedzenie służebności drogi koniecznej.

pin

Siedziba główna:
ul. Ariańska 18/7
31-505 Kraków

sprawdź na mapie
sent

Dane kontaktowe:

Adw. Marcin Czekaj
tel: +48 608 474 523
e-mail: m.czekaj@cswadwokaci.pl

Adw. Paulina Wilk
tel: +48 505 966 861
e-mail: p.wilk@cswadwokaci.pl