Fachowa pomoc prawna dla każdego w słusznej sprawie

divider
Jesteś tutaj: Kancelaria » Specjalizacja » Prawo gospodarcze i handlowe

Prawo gospodarcze i handlowe

separator

Prawo gospodarcze i handlowe zmienia się niemal na naszych oczach. Wiele kwestii w tym zakresie nie jest jeszcze w pełni uregulowanych, stąd też prawo gospodarcze i handlowe powinni interpretować tylko i wyłącznie adwokaci, aby dać Państwu gwarancję pozytywnego dla Was rozwiązania sporu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów nasza Kancelaria Adwokacka z Krakowa świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców oraz spółek we wszystkich sporach prawnych jakie się pojawiają bądź mogą pojawić w prowadzonej działalności. Podchodzimy indywidualnie do każdej sprawy, aby dać Państwu gwarancję pozytywnego jej rozstrzygnięcia. W zakresie naszych kwalifikacji jest także prawo karne gospodarcze, stąd też Naszym klientom pomagamy rozwiązać nawet najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane sprawy, które zagrażają ich interesom.

Pamiętajmy, prawo gospodarcze i handlowe nie jest odrębną gałęzią prawa, lecz łączy się z innymi, dlatego też tylko i wyłącznie skuteczny adwokat, z doświadczeniem może nam pomóc rozwiązać każdą sprawę.

Zakres prawa gospodarczego, w którym specjalizuje się kancelaria adwokacka  C§W Adwokaci

Zakres prawa gospodarczego i handlowego jest bardzo szeroki, dlatego też nasza Kancelaria Adwokacka, prowadzi m.in.:

  • bieżące doradztwo prawne,
  • pomoc przy zakładaniu spółek osobowych, tj. spółek jawnych, spółek partnerskich, spółek komandytowych, spółek komandytowo akcyjnych a także spółek kapitałowych, tj. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjnej
  • pomoc przy zakładaniu spółki cywilnej, szczególnie, gdy nie wiemy jak zarejestrować spółkę cywilną,
  • pomoc przy dokonywaniu zmian w spółkach oraz ujawnianie ich w Krajowym Rejestrze Sądowym
  • tworzeniu wewnętrznych dokumentów, projektów uchwał, aktów niezbędnych w bieżącej działalności spółek
  • uczestniczenie w posiedzeniach organów spółek
  • przekształceniach oraz likwidacji spółek prawa handlowego
  • reprezentacji podmiotów gospodarczych w sporach sądowych
  • przygotowywaniu, redagowaniu i opiniowaniu umów z zakresu prawa gospodarczego etc.

Nie jest Nam także obce europejskie prawo gospodarcze.

Jako krakowscy adwokaci reprezentujemy naszych klientów w zakresie spraw gospodarczych i w sprawach handlowych na wszystkich etapach postępowania sądowego, oraz przed sądami administracyjni a także w razie potrzeby także urzędami. Kancelaria adwokacka adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk pomaga w załatwieniu wszelkich formalności koniecznych w sprawach gospodarczych oraz w sprawach handlowych, w zależności od potrzeb klientów. Oferujemy także pomoc w formie porad prawnych na etapie zakładania spółek, doradzają jaką formę działalności wybrać w zależności od potrzeb i wymagań konkretnego klienta.

Nasi adwokaci reprezentują także klientów w sprawach o zapłatę przeciwko zarządom spółek, jeśli są spełnione przesłanki z kodeksu spółek handlowych o czym mówi art. 299 kodeksu spółek handlowych, tj. „ jeśli egzekucja przeciwko spółce okaże się bezskuteczna, członkowie zarządu odpowiadają solidarnie za jej zobowiązania”.

Współpracujemy z kancelariami notarialnymi, rzecznikami patentowymi w celu zapewnienia kompleksowej obsługi spółek i pomocy na wszystkich etapach funkcjonowania spółek.

Poszukujesz adwokata zajmującego się obsługą prawną spółek?

Chcesz założyć spółkę bądź ją przekształcić?

Potrzebujesz pomocy adwokata przy wypełnianiu wniosków do Krajowego Rejestru Sądowego?

Zostałeś pozwany za zobowiązania spółki?

Interesuje Cię porada prawna z zakresu prawa gospodarczego i handlowego?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy konsultacji w ramach porady prawnej z zakresu prawa handlowego i gospodarczego. Kancelarie Adwokackie adwokata Marcina Czekaja i adwokat Pauliny Wilk zapraszają do kontaktu i spotkania w siedzibie kancelarii, Kraków, ul. Dietla 7/2.

Wskazówki dojazdu Zadzwoń do nas Wyślij zapytanie


separator