Fachowa pomoc prawna dla każdego w słusznej sprawie

divider
Jesteś tutaj: Kancelaria » Specjalizacja » Prawo rodzinne i opiekuńcze » Alimenty

Alimenty

separator

Nie wiesz jak napisać pozew alimentacyjnu?

Chcesz złożyć wniosek o alimenty

Chcesz uzyskać alimenty na dziecko

Nie wiesz jak starać się o alimenty na dziecko?

Obowiązek alimentacyjny

Obowiązek alimentacyjny to nic innego jak obowiązek dostarczenia niezbędnych środków utrzymania , a także w miarę konieczności także środków wychowawczych. Przepisy prawa alimentacyjnego nie precyzują jednak, w jakiej postaci mają być spełnione świadczenia alimentacyjne. Mogą to być więc zarówno pieniądze jak i inne rzeczy materialne.

Prawo alimentacyjne

Prawo alimentacyjne jasno definiuje co wchodzi w jego zakres. Sam proces może być jednak długotrwały i męczący, dla wielu osób także krępujący.

Postępowanie alimentacyjne w zależności od tego czy chodzi o alimenty na dziecko czy też przedmiotem powództwa ma być obniżenie alimentów lub też orzeczenie alimentów na rzecz rodziców wymagają innego podejścia i skupienia się na innych kluczowych kwestiach. Każda sprawa z tej dziedziny prawa rodzinnego wymaga osobnego i indywidualnego podejścia albowiem kluczem do sporządzenia skutecznego wniosku jest powołanie odpowiednich akceptowanych przez sąd dowodów popartych odpowiednią argumentacja prawną.

Wysokość alimentów

Wysokość alimentów na dzieci czy też inną osobę jest ustalana w postępowaniu sądowym, dlatego niekiedy tylko adwokat ds. prawa rodzinnego może nam pomóc. Nie warto zwlekać z jego wyborem, ponieważ sami niejednokrotnie nie damy rady bez emocji podejść do rozprawy.

Pomoc profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata i uzyskanie porady prawnej pozwala na obiektywną ocenę sytuacji i złożenie właściwie sformowanego pozwu, przy czym rolą adwokata jest także prawidłowe zredagowanie wniosku o zabezpieczenie, co pozwoli stronie na otrzymywanie środków bądź też wstrzymanie świadczenia na czas toczącego się postępowania. Tak więc adwokat ds. Prawa rodzinnego min.:

  • Przygotowuje pozew o alimenty,
  • Będzie reprezentował Nas w sądzie,
  • Ustala wysokość alimentów.

Kancelaria Adwokacka na ul. Dietla 7/2 w Krakowie oferuje kompleksową pomoc w sprawach dotyczących alimentów, udzielają porad prawnych i reprezentują klientów na etapie postępowania sądowego.

Wskazówki dojazdu Zadzwoń do nas Wyślij zapytanie


separator